Scenariusze 3-6 lat

„Lekcje z bajki”

Oddajemy do Państwa dyspozycji pierwszą edycję scenariuszy lekcji dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat). Zostały one przygotowane ze świadomością, że pierwszy nauczyciel to dla wielu dzieci najważniejsza osoba spoza grona opiekunów i najbliższej rodziny, która wprowadza je w złożony świat uczuć i wartości.

Wierzymy, że kształtowanie postawy empatycznej warto rozpocząć już od najmłodszych lat. Pierwszym krokiem na tej drodze powinna być pomoc przedszkolakom w rozpoznawaniu przeżywanych emocji i rozwijaniu umiejętności odczytywania ich u innych osób. Jest to najważniejszy cel, który przyświecał autorom tych scenariuszy.

W zeszycie znajduje się dziewięć scenariuszy lekcji opartych na dziewięciu “Mądrych bajkach z całego świata” (edycja 4, 2018). Przygotowane są również specjalnie napisane do bajek piosenki, których autorką jest Ewa Konstancja Bułhak (kompozycje: Andrzej Rewak).

Liczymy, że przygotowane przez nas materiały będą cennym wsparciem dla wszystkich pedagogów w edukacji najmłodszych uczniów oraz przyczynią się do realizacji trudnej i odpowiedzialnej misji kształtowania postawy empatycznej wśród nowych pokoleń.

Zamów materiały!