Kulczyk Foundation od początku swojego istnienia działa na rzecz promowania wśród dzieci postawy empatycznej. W tym celu przygotowujemy i oddajemy do dyspozycji pedagogów unikalne scenariusze lekcji, które w atrakcyjny i dostosowany do różnych etapów edukacji sposób tłumaczą złożony świat uniwersalnych wartości i przeżywanych emocji.

Wsłuchując się w potrzeby nauczycieli, każdego roku rozwijamy i ulepszamy nasze scenariusze, ale ich główne zadanie pozostaje bez zmian. Jest nim pomoc uczniom w lepszym poznaniu siebie, swoich emocji, wartości i motywacji, a także zrozumienie emocji, wartości i motywacji innych. Wierzymy, że rozwój tych kompetencji od najmłodszych lat, pozwala stawać się lepszym człowiekiem oraz skuteczniej pomagać swojej wspólnocie.

W roku szkolnym 2018/19 przygotowaliśmy pięć zeszytów dla nauczycieli zawierających od 8 do 10 scenariuszy lekcji dostosowanych do różnych grup wiekowych. Uzupełnieniem każdego z nich są atrakcyjne materiały multimedialne: dla dzieci najmłodszych są to audiobooki z „Mądrymi bajami z całego świata” czytanymi m.in. przez Kubę Błaszczykowskiego czy Maję Ostaszewską, natomiast dla młodzieży fragmenty serialu dokumentalnego „Efekt Domina”, który pokazuje problemy ludzi na całym świecie i związane z nimi projekty pomocowe Kulczyk Foundation

Zeszyty powstały we współpracy merytorycznej z ekspertami z Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i nauczycielami. Przykładowe scenariusze wraz z materiałami multimedialnymi można bezpłatnie pobrać ze strony klikając na odpowiednie pole poniżej.