Scenariusze 6-9 lat

okladka_WCP_6-9_z-plytaKażdy może stać się czarodziejem, wystarczy chcieć! Każdy może zostać wolontariuszem, niosącym nadzieję na lepsze jutro. Każdy człowiek ma prawo do szacunku, miłości, życia w pokoju. Każdy z nas może zrobić dla drugiego człowieka coś dobrego, pięknego, szlachetnego. Dzięki temu wzbogaca również siebie samego. Jeden gest, jedno działanie może wywołać efekt domina i zapoczątkować ciąg pozytywnych zdarzeń i doprowadzić, tak jak w bajkach, do szczęśliwego zakończenia.

Inspiracje do zajęć z dziećmi w wieku 6-9 lat to 16 przykładowych scenariuszy zajęć, napisanych na postawie „Mądrych bajek z całego świata”, które zostały wydane w maju 2017 roku. Każdy ze scenariuszy promuje określone wartości i postawy, tj. szacunek, troska o innych, dzielenie się, odwaga, przyjaźń, współpraca.

Punktem wyjścia do każdego scenariusza jest bajka. Inspiracją do napisania bajek były akcje pomocowe, które Kulczyk Foundation prowadziła na przełomie 2015 i 2016 oraz 2016 i 2017 roku. Akcje bajek dzieją się w Beninie, Brazylii, Grecji, Panamie, Grecji, Kolumbii, Malawi, Nepalu, Tajlandii, Tanzanii, Timorze Wschodnim, Wietnamie, na Ukrainie, a także w Polsce. Czytają je znani i lubiani aktorzy, artyści, dziennikarze, sportowcy. Jedną z bajek czyta Dominika Kulczyk.

Projekt został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Zamów!